„Leute Zentrum” realizuje projekt współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego Plus w ramach Funduszy Europejskich dla Mazowsza 2021-2027 pod nazwą „LOWE Sochaczew – kompetencje mieszkańców Mazowsza na najwyższym poziomie”.
Projektem zostanie objętych 90 (55K/35M) osób dorosłych zainteresowanych z własnej inicjatywy wsparciem w zakresie kompetencji podstawowych poza BUR, w wieku 18+ z niskimi kwalifikacjami, zamieszkałych lub uczących się/pracujących na terenie powiatu sochaczewskiego w województwie mazowieckim w rozumieniu KC.
Celem projektu jest nabycie kompetencji podstawowych/kluczowych w zakresie języka obcego, kompetencji cyfrowych oraz społecznych przez 90 osób dorosłych.
Osiągniecie celu projektu nastąpi poprzez realizację następujących działań: indywidualne doradztwo zawodowe, powołanie nowego LOWE, stworzenie Centrum Rozwoju Umiejętności oraz zajęcia z kompetencji kluczowych. W ramach projektu zostanie zakupiona nowa pracownia językowa, z której będą mogli korzystać uczestnicy podczas swoich zajęć z kompetencji języka obcego.
Rekrutacja:
Rekrutacja odbędzie się dwa razy: II-IV 2024 i VII-IX 2024 r.
I Etap: Złożenie dokumentów przez kandydata w Biurze Projektu: ankiety rekrutacyjnej, oświadczenia: o statusie na rynku pracy, o uczestnictwie w kształceniu z własnej inicjatywy, zamieszkaniu/pracy w województwie mazowieckim w powiecie sochaczewskim, ksera świadectwa szkolnego lub oświadczenia potwierdzającego wykształcenie, ksera dowodu osobistego lub oświadczenia o wieku, dokument potwierdzający stopień niepełnosprawności (jeśli dotyczy).
II Etap: Każdy kandydat wypełni test wiedzy w kierunku kształcenia, na który zgłasza zainteresowanie, im mniej poprawnych odpowiedzi, tym więcej punktów zdobywa kandydat.
Działania, które zostaną zrealizowane w ramach projektu:
- Indywidualne doradztwo edukacyjno – zawodowe dla każdego uczestnika w wymiarze 4h/os, na którym zostanie stworzony indywidualny plan rozwoju edukacyjno – zawodowego, wytyczający dalszą ścieżkę edukacyjno – zawodową z zaplanowaniem form wsparcia w projekcie, niezbędnych narzędzi drogi po projekcie.
- Powołanie nowego LOWE.
- Zaproszenie do partnerstwa partnerów lokalnych oraz przeprowadzenie 6 spotkań partnerskich, średnio raz w miesiącu, po których zostanie podpisane wspólne porozumienie partnerskie.
- Konferencja nt. uczenia się przez całe życie, która ma na celu promowanie idei kształcenia ustawicznego, zmianę postaw członków społeczności nt. edukacji i podnoszenia kompetencji oraz prezentująca działalność LOWE i korzyści z tego płynące.
- Stworzenie Centrum Rozwoju Umiejętności – wyposażone w stanowisko komputerowe z dostępem do Internetu, broszury informacyjne dotyczące kształcenia, edukacji, rynku pracy, bieżącą prasą branżową i ogłoszeniami o pracę. Otwarte od poniedziałku do piątku.
- Usługa Animatora LOWE, który będzie pracował z uczestnikami od momentu przyjęcia do projektu, aż do zakończenia udziału w nim.
- Kursy kompetencji:
– cyfrowych (100h/gr.) 3 grupy po 10 osób, zajęcia po 6-8h/dzień, efekty uczenia: kursant wyszukuje informacji online korzystając z wyszukiwarek internetowych i dokonuje ich selekcji, zapisuje treści i pliki i wraca do nich oraz przesyła je np. e-mailem, ma umiejętność kodowania, opracowuje i wykorzystuje bazy danych.
– języka obcego (80h/gr.) 3 grupy po 10 osób, zajęcia po 2-4h/dzień, efekty uczenia: kursant posługuje się słownictwem z zakresy zawodowego, miary, czas, podróż i inne, prowadzi konwersacji w j. obcym, nabył umiejętność pracy w grupie, przygotowuje dokumenty aplikacyjne.
– społecznych (70h/gr.) 3 grupy po 10 osób, zajęcia po 6-8h/dzień, efekty uczenia: kursant zna przyczyny przebiegu konkretnych procesów i zjawisk społecznych, zna zasady pracy w grupie, wie jak prezentować swoje racje i poglądy, potrafi skutecznie komunikować, wie jak budować konstruktywne relacje międzyludzkie, zna techniki słuchania i zadawania pytań.
- Zakup pracowni językowej do nauki języków obcych.
Wartość projektu: 323 373,75 zł
Dofinansowanie UE: 274 867,69 zł
#FunduszeUE #FunduszeEuropejskie
Dokumentacja: