LOWE Sochaczew

„Leute Zentrum” realizuje projekt współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego Plus w ramach Funduszy Europejskich dla Mazowsza 2021-2027 pod nazwą „LOWE Sochaczew – kompetencje mieszkańców Mazowsza na najwyższym poziomie”.

Projektem zostanie objętych 90 (55K/35M) osób dorosłych zainteresowanych z własnej inicjatywy wsparciem w zakresie kompetencji podstawowych poza BUR, w wieku 18+ z niskimi kwalifikacjami, zamieszkałych lub uczących się/pracujących na terenie powiatu sochaczewskiego w województwie mazowieckim w rozumieniu KC.

Celem projektu jest nabycie kompetencji podstawowych/kluczowych w zakresie języka obcego, kompetencji cyfrowych oraz społecznych przez 90 osób dorosłych.

Osiągniecie celu projektu nastąpi poprzez realizację następujących działań: indywidualne doradztwo zawodowe, powołanie nowego LOWE, stworzenie Centrum Rozwoju Umiejętności oraz zajęcia z kompetencji kluczowych. W ramach projektu zostanie zakupiona nowa pracownia językowa, z której będą mogli korzystać uczestnicy podczas swoich zajęć z kompetencji języka obcego.

Rekrutacja:

Rekrutacja odbędzie się dwa razy: II-IV 2024 i VII-IX 2024 r.

I Etap: Złożenie dokumentów przez kandydata w Biurze Projektu: ankiety rekrutacyjnej, oświadczenia: o statusie na rynku pracy, o uczestnictwie w kształceniu z własnej inicjatywy, zamieszkaniu/pracy w województwie mazowieckim w powiecie sochaczewskim, ksera świadectwa szkolnego lub oświadczenia potwierdzającego wykształcenie, ksera dowodu osobistego lub oświadczenia o wieku, dokument potwierdzający stopień niepełnosprawności (jeśli dotyczy).

II Etap: Każdy kandydat wypełni test wiedzy w kierunku kształcenia, na który zgłasza zainteresowanie, im mniej poprawnych odpowiedzi, tym więcej punktów zdobywa kandydat.

Działania, które zostaną zrealizowane w ramach projektu:

  1. Indywidualne doradztwo edukacyjno – zawodowe dla każdego uczestnika w wymiarze 4h/os, na którym zostanie stworzony indywidualny plan rozwoju edukacyjno – zawodowego.
  2. Powołanie nowego LOWE.
  3. Zaproszenie do partnerstwa partnerów lokalnych oraz przeprowadzenie 6 spotkań partnerskich, średnio raz w miesiącu.
  4. Konferencja nt. uczenia się przez całe życie.
  5. Stworzenie Centrum Rozwoju Umiejętności wraz z usługą Animatora LOWE, który będzie pracował z uczestnikami od momentu przyjęcia do projektu, aż do zakończenia udziału w nim.
  6. Kursy kompetencji
    • cyfrowych (100h/gr.) 3 grupy po 10 osób, zajęcia po 6-8h/dzień
    • języka obcego (80h/gr.) 3 grupy po 10 osób, zajęcia po 2-4h/dzień
    • społecznych (70h/gr.) 3 grupy po 10 osób, zajęcia po 6-8h/dzień
  7. Zakup pracowni językowej

 

Dokumentacja: