Technikum informatyczne

Kierunki informatyczne

Czas trwania nauki – 4 lata

Kształcenie odbywa się w systemie dziennym

Kod zawodu – 351203

Partner kierunku:

Jesteś osobą kreatywną? Myślisz twórczo i chcesz tworzyć nowe rozwiązania w dziedzinie multimediów lub projektować gry wideo, animacje 3D albo przedmioty użytkowe? Jeśli tak, to dołącz do Naszej szkoły i stań się częścią przesyłów kreatywnych, najszybciej rozwijającej się gałęzi gospodarki w Polsce.

Czym są przemysły kreatywne? To branża oparta na kreatywnych, innowacyjnych i wynikających z talentu działaniach twórców szeroko pojętej sztuki, mediów i designu. W dobie Internetu, powszechności smartfonów, tabletów i innych nośników multimedialny, każdy kto ma otwartą na nowe pomysły głowę, lubi poszukiwać i chce kreować otaczającą Nas rzeczywistość może stać się częścią świata kreatywnych przemysłów. Dzieje się tak, gdyż zawodowcy z tego sektora zajmują się zarówno produkcją czy rozpowszechnianiem na skalę masową (filmy, gry video, wzornictwo przemysłowe, reklama, audycje telewizyjne), jak również prowadzą działalności o charakterze artystyczno-widowiskowym (pokazy mody, sesje zdjęciowe, wydarzenia artystyczne).

Branże i zawody w przemysłach kreatywnych

Do sektora kreatywnego zaliczamy: gry wideo, oprogramowania, grafika komputerowa, grafika użytkowa, reklama, design, fotografia, film i wideo, telewizja i radio, , architektura, muzyka,  sztuki performatywne, projektowanie i pokazy mody, kreacje wizerunku.

Stypendia naukowe i dodatkowe zajęcia zawodowe

Jeżeli uzyskiwać będziesz dobre wyniki w nauce, chcesz pogłębiać swoją wiedzę i umiejętności zawodowe to podczas nauki w szkole można liczyć na dość wysokie szkolne stypendium naukowe dla osób uzyskujących najlepsze wyniki w nauce, przyznawane przez Dyrektora TKZ nr 1 w Sochaczewie od drugiego roku nauki w szkole, aż do zakończenia kształcenia w czwartej klasie. Ponadto będziesz mogła/mógł uczestniczyć w dodatkowych specjalistycznych zajęciach zawodowych prowadzonych z praktykami i specjalistami z danej dziedziny tj. multimedia, programowanie, grafika 3D.

Proponujemy Ci naukę w zakresie:

  > tworzenie gier komputerowych– nabędziesz wiedzę i umiejętności z zakresu programowania, projektowania nowoczesnych interfejsy-ów gier, tworzyć modele przestrzenne oraz animacje obiektów 2D i 3D, projektować fabułę i scenariusze gier. Staniesz się twórcą gier wideo lub poszczególnych jej elementów tj. postaci, tła, czy tez podkłady muzyczne.

Zajmowane stanowiska- Projektant gier komputerowych, Programista, Grafik komputerowy 2D i 3D, Tester aplikacji i oprogramowania i inne.

  >  wzornictwo przemysłowe 3D– nauczysz się projektować przedmioty codziennego użytku (modele aut, wzory lamp, mebli lub inne), przenosić otaczające Cię obrazy do wirtualnego świata 3D (projekty graficzne wnętrza mieszkania, projekty domów itp.), albo tworzyć udogodnienia w codziennym życiu ludzi poprzez nowoczesne technologie i procesy produkcyjne (aplikacje na telefon, programy komputerowe).

Zajmowane stanowiska- Programista, Programista aplikacji mobilnych lub multimedialnych, Projektant form użytkowych, Projektant wirtualnej rzeczywistości, Webmaster i inne.

  > multimedia– nabędziesz umiejętności obsługiwania programów graficznych tj. Adobe Photoshop, Ilustrator, Dreamweaver, Corel Draw, AutoCAD, nauczysz się projektować kreatywną grafikę wektorową, rastrową i trójwymiarową, tworzyć filmy i animacje komputerowe, kreować wizerunek w mediach społecznościowych, tworzyć layouty stron www, sklepów, forów internetowych, przygotowywać publikacje do druku.

Zajmowane stanowiska- Grafik komputerowy multimediów, Webmaster, Projektant grafiki stron internetowych, Montażysta, Operator kamery i inne.

> robotyka– lubisz programować, myślisz kreatywnie i chciałabyś/-byś zostać specem od robotów, to ta specjalizacja jest dla Ciebie. Uczyć się będziesz programowania, podstaw elektroniki, mechaniki, systemów operacyjnych i systemów mikroprocesowych.

Kształcenie praktyczne zawodu- zajęcia w pracowni zawodowej wyposażonej w stanowiska komputerowe z dostępem do Internetu z wykorzystaniem specjalistycznych programów komputerowych, praktyki zawodowe w wymiarze 160h w 3 roku nauki, warsztaty prowadzone przez przedstawicieli firm z branży informatycznej oraz cykliczne zajęcia praktyczne prowadzone u pracodawców.

Perspektywy zatrudnienia- po zakończeniu nauki absolwenci mogą znaleźć zatrudnienie m.in. w firmach projektowania gier komputerowych, zajmujących się rozrywką interaktywną, agencjach reklamowych, telewizji, studiach graficznych, firmach IT, instytucjach kultury.

Kwalifikacje:

EE.08 Montaż i eksploatacja systemów komputerowych, urządzeń peryferyjnych i sieci;

EE.09 Programowanie, tworzenie i administrowanie stronami internetowymi i bazami danych;