Technikum fryzjersko-kosmetyczne

Kierunek stylizacji i wizerunku

 

 

Technik usług fryzjerskich

Czas trwania nauki – 5 lat

Kształcenie odbywa się w systemie dziennym

Przedmioty rozszerzone: biologia

Kody zawodu – 514105

Partner kierunku:


 

Jesteś osobą kreatywną? Myślisz twórczo, a kształtowanie wizerunku innych ludzi to Twój żywioł? Jeżeli odpowiedź brzmi tak, to nie czekaj i wybierz ofertę Naszej szkoły stając się częścią świata przemysłów kreatywnych, najszybciej rozwijającej się gałęzi gospodarki w Polsce.

Czym są przemysły kreatywne? To branża oparta na kreatywnych, innowacyjnych i wynikających z talentu działaniach twórców szeroko pojętej sztuki, mediów i designu. Fryzjerstwo nie ogranicza się dziś do jedynie do prostych usług strzyżenia, czy farbowania włosów, ale stało się narzędziem kreowania innych ludzi i zmiany osobowości człowieka. Stało się częścią przemysłów kreatywnych. Fryzjerzy, kreatorzy wizerunku są istotnym elementem każdej z imprez i wydarzeń artystycznych, pokazów mody, spektakli teatralnych, czy też kręconych filmów lub klipów. Na stałe wpisali się w krajobraz świata show-biznesu, stylizując włosy modelek na najważniejszych pokazach mody, czy też prezenterów programów rozrywkowych.

Branże i zawody w przemysłach kreatywnych

Do sektora kreatywnego zaliczamy: gry wideo, oprogramowania, grafika komputerowa, grafika użytkowa, reklama, design, fotografia, film i wideo, telewizja i radio, architektura, muzyka,  sztuki performatywne, projektowanie i pokazy mody, kreacje wizerunku.

Stypendia naukowe i dodatkowe zajęcia zawodowe

Już od drugiego roku nauki w naszej szkole osiągając najlepsze wyniki w nauce, masz szansę otrzymania od dyrektora szkoły specjalnego stypendium zwalniającego z opłaty czesnego za wskazane przez dyrektora miesiące. Uzyskując najlepsze wyniki w nauce, masz szansę na stypendium w każdym roku nauki, aż do ukończenia szkoły. Ponadto organizowane będą wyjazdy w ramach programu ERAZMUS oraz projektów EFS. Ponadto będziesz mogła/mógł uczestniczyć w dodatkowych specjalistycznych zajęciach zawodowych prowadzonych z praktykami i specjalistami z danej dziedziny tj. nowoczesne koloryzacje, strzyżenia prowadzone przez Macieja Wróblewskiego, czy Macieja Maniewskiego i ich pomocników.

Proponujemy Ci naukę w zakresie:

  > kreacja wizerunku- nauczysz się nie tylko jak w profesjonalny sposób ufarbować włosy, czy też zrobić modną fryzurę, ale przede wszystkim poznasz techniki stylizacji i kreowania wizerunku innej osoby, dobierania kolorów, ubrań i kosmetyków do danego rodzaju twarzy oraz osobowości człowieka, a także posiądziesz umiejętności tworzenia dobrego make up’u.

Zajmowane stanowiska- Hair designer, Fryzjer, Kreator wizerunku, Stylista i inne.

Kształcenie praktyczne zawodu- zajęcia odbywają się w pracowni zawodowej wyposażonej w stanowiska fryzjerskie oraz sprzęt fryzjerski: aparaty (promienniki, aparaty do sterylizacji i dezynfekcji sprzętu, suszarki hełmowe i ręczne, prostownice, karbownice, lokówki różnej grubości, aparat do diagnozy stanu włosów), narzędzia (nożyce klasyczne i specjalistyczne, narzędzia brzytwopodobne, zestaw grzebieni i szczotek); przybory i akcesoria fryzjerskie (do farbowania, do ondulowania wodnego, ondulowania chemicznego). W nauczaniu wykorzystywany jest również sprzęt z programem umożliwiającym komputerowe dobieranie fryzur, stylizacji. Praktyczna nauka zawodu realizowana jest również u pracodawców w prywatnych salonach fryzjerskich, pracowniach fryzjerskich w teatrze, telewizji. W 3 roku nauki uczniowie odbędą praktyki zawodowe w wymiarze 160h.

Perspektywy zatrudnienia – praca w stacjach telewizyjnych, w agencjach reklamowych, w agencjach modelek, na planach filmowych oraz w firmach kosmetycznych, salonach fryzjerskich, charakteryzatorniach – w teatrze, telewizji lub na planie filmowym. Dodatkowo absolwent ma możliwość rozpoczęcia własnej działalności gospodarczej w zakresie stylizacji fryzur.

Kwalifikacje:

FRK.01. Wykonywanie usług fryzjerskich
FRK.03. Projektowanie i wykonywanie fryzur