Infrastruktura

Infrastruktura

Technikum Kształcenia Zawodowego nr 1 im. mjr. F. Kozubowskiego oraz Sochaczewska Szkoła Realna – Liceum Ogólnokształcące nr 2 im. mjr. F. Kozubowskiego mieszczą się w budynku przy ul. Stadionowej 4 w Sochaczewie. Jest to nowoczesny i przestronny budynek. Szkoły dysponują nowocześnie wyposażonymi salami lekcyjnymi, laboratoriami komputerowymi i lingwistycznymi, pracowniami: fryzjerską, logistyczną, tworzenia gier komputerowych, kosmetyczną oraz analizy biologiczno-chemicznej, a także pomieszczeniami wypoczynku dla uczniów pod nazwą Cafe Mascota.

Szkoły główny nacisk kładą na kształcenie zawodowe praktyczne. Dlatego zapewniamy odpowiednie przygotowanie laboratoriów do prowadzenia zajęć praktycznych. Posiadamy nowoczesne pracownie komputerowe, do których zakupiliśmy specjalistyczne oprogramowanie. W trakcie zajęć będziesz wykonywać projekty na najlepszej klasy sprzęcie i oprogramowaniu. Będziesz pracować na programach na co dzień wykorzystywanych w agencjach kreatywnych, biurach projektowych, przez grafików, projektantów gier. Zapewniamy zajęcia z zakresu fryzjersko-kosmetycznego w pracowniach wyposażonych w sprzęt niezbędny do nauki zawodu tj. konsole fryzjerskie, myjki, sprzęt do wykonywania zabiegów kosmetycznych. Zajęcia z zakresu logistyki realizowane we współpracy z naszym partnerem PROMEX logistics, odbywają się w specjalnie przygotowanej pracowni zawodowej w szkole oraz u pracodawcy, przy wykorzystaniu jego infrastruktury i narzędzi pracy. Także na poziomie nauki w liceum prowadzimy zajęcia poszczególnych specjalizacji w ścisłej współpracy z pracodawcami i instytucjami państwowymi. Kierunek wojskowy objęty jest specjalnym patronatem 38 Sochaczewskiego Dywizjonu Zabezpieczenia Obrony Powietrznej im. mjr. Feliksa Kozubowskiego oraz uzyskał status oddziału przygotowania wojskowego z certyfikatem Ministerstwa Obrony Narodowej. Zajęcia teoretyczne odbywają się w szkolnych pracowniach, a ćwiczenia i zajęcia praktyczne na terenie Dywizjonu oraz podczas obozów na poligonie wojskowym. Na kierunku dziennikarsko-językowym natomiast zajęcia odbywają się w szkolnej pracowni dźwięku, czy językowej, ale również w pomieszczeniach patrona, Radia Sochaczew. Zajęcia sportowe prowadzone na boisku przyszkolnym, hali sportowej MOSiR oraz basenie „ORKA”.

W proces nauczania wprowadzamy nowoczesne metody kształcenia. Dlatego w trakcie uczęszczania do Naszego Technikum lub Liceum na co dzień korzystać będziesz ze specjalnej platformy e-learnignowej, na której znajdziesz materiały do nauki, dostęp do artykułów i wiele innych przydatnych narzędzi.

W naszej szkole zawsze będziesz online. Posiadamy darmowe, szybko działające hotspoty, dzięki którym bez problemu podłączysz się do sieci.

Nie musisz się już martwić, że zapomniałeś/-łaś stroju sportowego lub podręczników do nauki wziąć z domu, czy też dźwigać bardzo ciężkiego plecaka wypełnionego szeregiem materiałów do nauki. U Nas uczniowie mają możliwość posiadania swojej osobistej szafki, w której możesz przechowywać swoje osobiste rzeczy.

Każdy czasem potrzebuje chwili odpoczynku. Dlatego przerwy będziesz mógł/mogła spędzać przy miłej muzyce w szkolnej strefie relaksu. To kolorowe i inspirujące miejsce, wyposażone w wygodne miejsca oraz pufy. Tutaj możecie czuć się całkowicie swobodnie i wpadać na kreatywne pomysły.

Szkoła posiada dwa automaty Vendingowe w których, możesz zakupić zimne napoje, wodę, przekąski lub gorące napoje.