Liceum Plastyczne

Kierunki artystyczne

Czas trwania nauki – 4 lata dla uczniów gimnazjów, 5 lat dla uczniów szkół podstawowych

Kształcenie odbywa się w systemie dziennym

Kod zawodu – 343204

Partner kierunku:

Charakter szkoły i prowadzonych zajęć:

Liceum Sztuk Plastycznych daje wykształcenie ogólne w zakresie liceum ogólnokształcącego. Umożliwia uzyskanie dyplomu potwierdzającego kwalifikacje w zawodzie plastyk po zdaniu egzaminu dyplomowego, a także uzyskanie świadectwa dojrzałości po zdaniu egzaminu maturalnego.

W ramach przedmiotów artystycznych, wszyscy uczniowie realizują obowiązkowe zajęcia z: historii sztuki, rysunku i malarstwa, podstaw projektowania, projektowania multimedialnego, rzeźby, podstaw fotografii i filmu, oraz specjalizacji w określonych specjalnościach.

Myślisz twórczo? Chcesz tworzyć nowe rozwiązania w dziedzinie wzornictwa, mody lub projektowania graficznego, a przy tym dobrze zarabiać na tym co robisz? To oferta Naszego Liceum jest dla Ciebie!

Dołącz do Nas i stań się częścią przesyłów kreatywnych, najszybciej rozwijającej się gałęzi gospodarki w Polsce.

Czym są przemysły kreatywne? To branża oparta na kreatywnych, innowacyjnych i wynikających z talentu działaniach twórców szeroko pojętej sztuki, mediów i designu. W dobie Internetu, powszechności smartfonów, tabletów i innych nośników multimedialny, każdy kto ma otwartą na nowe pomysły głowę, lubi poszukiwać i chce kreować otaczającą Nas rzeczywistość może stać się częścią świata kreatywnych przemysłów. Dzieje się tak, gdyż zawodowcy z tego sektora zajmują się zarówno produkcją czy rozpowszechnianiem na skalę masową (filmy, gry video, wzornictwo przemysłowe, reklama, audycje telewizyjne), jak również prowadzą działalności o charakterze artystyczno-widowiskowym (pokazy mody, sesje zdjęciowe, wydarzenia artystyczne).

Branże i zawody w przemysłach kreatywnych

Do sektora kreatywnego zaliczamy: grafika artystyczna, grafika użytkowa, reklama, design, fotografia, film i wideo, architektura, muzyka,  projektowanie tkanin, sztuki performatywne, projektowanie ubioru i pokazy mody, kreacje wizerunku.

Stypendia naukowe i dodatkowe zajęcia zawodowe

Jeżeli uzyskiwać będziesz dobre wyniki w nauce, chcesz pogłębiać swoją wiedzę i umiejętności zawodowe to podczas nauki w szkole można liczyć na szkolne stypendium naukowe dla osób uzyskujących najlepsze wyniki w nauce, przyznawane przez Dyrektora Liceum Sztuk Plastycznych w Sochaczewie od drugiego roku nauki w szkole, aż do zakończenia kształcenia. Ponadto będziesz mogła/mógł uczestniczyć w dodatkowych specjalistycznych zajęciach zawodowych prowadzonych z praktykami i specjalistami z danej dziedziny.

Proponujemy Ci naukę w zakresie:

 • tekstil design – będziesz projektować nowoczesne tkaniny, wzory na użytek przemysłowy, rozwiniesz swoją wrażliwość i wyobraźnię na kolor, formę i przestrzeń;
 • projektowanie ubioru – kierunek związany z modą i kreowaniem wizerunku, będziesz projektować nowoczesne stylizacje na miarę wielkich kreatorów mody, szalona zabawa materiałem oraz dodatkami;
 • projektowanie graficzne – marzysz o pracy w studiu graficznym, agencji reklamowej lub telewizji? Nauczymy Cię projektowania graficznego przy użyciu najnowszych programów komputerowych, nabędziesz umiejętności obsługiwania programów graficznych tj. Adobe Photoshop, Ilustrator, Dreamweaver, Corel Draw, AutoCAD;
 • projektowanie wyrobów artystycznych – zdobędziesz wiedze i umiejętności w zakresie podstaw projektowania produktu – wyrobów użytkowych i unikatowych. Wybierz ten kierunek, jeżeli chciałabyś/-łbyś zaprojektować innowacyjny model auta lub wzór lampy, przenosić otaczające Cię obrazy do wirtualnego świata 3D, albo tworzyć udogodnienia w codziennym życiu ludzi.

Zajmowane stanowiska- artysta grafik,, grafik komputerowy multimediów, grafik komputerowy DTP, projektant grafiki, multimediów, grafiki stron internetowych, artysta malarz, rzeźbiarz, fotograf, projektant wzornictwa przemysłowego i odzieży, projektant tkaniny,  konserwator dzieł sztuki, historyk sztuki.

U Nas

 • pobudzimy Twoją kreatywność
 • rozwiniesz Swoje zdolności manualne
 • zapewnimy Ci przyjazna atmosferę
 • nauka stanie się zabawą połączoną z pożytecznymi umiejętnościami
 • dzięki ciekawym zajęciom artystycznym wzbogacimy Twoja wyobraźnię
 • będziesz mieć wpływ na rozwój swój i szkoły
 • dowiesz się jak połączyć aktywność artystyczną z przedsiębiorczością, aby zdobyć dobrze płatna pracę
 • rozwiniesz kompetencje społeczne i biznesowe!

 

UWAGA! Uczniowie zamieszkali w miejscowościach oddalonych od Sochaczewa  min. 25 km mogą liczyć na 50% dofinansowanie zwrotu kosztów dojazdu do szkoły.